Susumu PRG3216P-1781-D-T5
PRG3216P-1781-D-T5 picture photo
Mfg. Part Number
PRG3216P-1781-D-T5
Brief Description
RES SMD 1.78K OHM 1W 1206 WIDE
Datasheet Download
PRG3216P-1781-D-T5.pdf
Availability of PRG3216P-1781-D-T5
QUANTITY
PRG3216P-1781-D-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of PRG3216P-1781-D-T5
Internal Part NumberEIS-PRG3216P-1781-D-T5
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.78k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)1W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseWide 1206 (3216 Metric), 0612
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.063" L x 0.126" W (1.60mm x 3.20mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PRG3216P-1781-D-T5
Related LinksPRG3216P-, PRG3216P-1781-D-T5 Datasheet, Susumu Distributor
PRG3216P-1781-D-T5 Details Description
Related parts for PRG3216P-1781-D-T5
IC HFET ALGAAS/GAAS 1W SOT-89 datasheet.pdf
RES SMD 43K OHM 5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CAP CER 10PF 500V X7R 0805 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 23 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 50W datasheet.pdf
LED XTE 460NM ROY BLUE 575MW SMD datasheet.pdf
CAP TANT 100UF 6.3V 10% 1411 datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 14POS STR 3.5MM datasheet.pdf
CONN PLUG HOUSING datasheet.pdf
RES SMD 100K OHM 5% 1/2W 2010 datasheet.pdf
CAP FILM 560 NF 10% 850VDC RAD datasheet.pdf