Susumu PRG3216P-1961-D-T5
PRG3216P-1961-D-T5 picture photo
Mfg. Part Number
PRG3216P-1961-D-T5
Brief Description
RES SMD 1.96K OHM 1W 1206 WIDE
Datasheet Download
PRG3216P-1961-D-T5.pdf
Availability of PRG3216P-1961-D-T5
QUANTITY
PRG3216P-1961-D-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of PRG3216P-1961-D-T5
Internal Part NumberEIS-PRG3216P-1961-D-T5
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.96k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)1W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseWide 1206 (3216 Metric), 0612
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.063" L x 0.126" W (1.60mm x 3.20mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PRG3216P-1961-D-T5
Related LinksPRG3216P-, PRG3216P-1961-D-T5 Datasheet, Susumu Distributor
PRG3216P-1961-D-T5 Details Description
Related parts for PRG3216P-1961-D-T5
RES SMD 698K OHM 1% 1/10W 0402 datasheet.pdf
RES 12.4 OHM 0.4W 1% AXIAL datasheet.pdf
FUSE INDUST 500A 415V BS IEC datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 8POS 3.81MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 75W datasheet.pdf
RES 3.57K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 14POS VERT 5MM datasheet.pdf
CONN RCPT 16POS WALL MNT W/SKTS datasheet.pdf
MOSFET 6N-CH 150V 50A 24-SMD datasheet.pdf
LED MOD COB 3500K 90CRI 4KLM datasheet.pdf
RES ARRAY 8 RES 22 OHM 16SOIC datasheet.pdf