Susumu PRG3216P-2941-D-T5
PRG3216P-2941-D-T5 picture photo
Mfg. Part Number
PRG3216P-2941-D-T5
Brief Description
RES SMD 2.94K OHM 1W 1206 WIDE
Datasheet Download
PRG3216P-2941-D-T5.pdf
Availability of PRG3216P-2941-D-T5
QUANTITY
PRG3216P-2941-D-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of PRG3216P-2941-D-T5
Internal Part NumberEIS-PRG3216P-2941-D-T5
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)2.94k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)1W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseWide 1206 (3216 Metric), 0612
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.063" L x 0.126" W (1.60mm x 3.20mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PRG3216P-2941-D-T5
Related LinksPRG3216P-, PRG3216P-2941-D-T5 Datasheet, Susumu Distributor
PRG3216P-2941-D-T5 Details Description
Related parts for PRG3216P-2941-D-T5
RES 4.7 OHM 5W 5% AXIAL datasheet.pdf
IC VREF SERIES 4.096V 8SOIC datasheet.pdf
RES SMD 10.7KOHM 0.25% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 100V C0G RADIAL datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 5 (Power) Position Panel Mount, Through Hole Solder datasheet.pdf
FAN AXIAL 92.5X25MM 12VDC WIRE datasheet.pdf
IC USB HUB CTRLR 2PORT LP 28QFN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 75W datasheet.pdf
RES SMD 30.1K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X30MM L-TAB datasheet.pdf
CAP ALUM 82UF 20% 63V RADIAL datasheet.pdf