Susumu PRG3216P-3832-B-T5
PRG3216P-3832-B-T5 picture photo
Mfg. Part Number
PRG3216P-3832-B-T5
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 38.3K OHM 1W 1206 WIDE
Datasheet Download
PRG3216P-3832-B-T5.pdf
Availability of PRG3216P-3832-B-T5
QUANTITY
PRG3216P-3832-B-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of PRG3216P-3832-B-T5
Internal Part NumberEIS-PRG3216P-3832-B-T5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesPRG
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)38.3k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)1W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseWide 1206 (3216 Metric), 0612
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.063" L x 0.126" W (1.60mm x 3.20mm)
Height0.022" (0.55mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PRG3216P-3832-B-T5
Related LinksPRG3216P-, PRG3216P-3832-B-T5 Datasheet, Susumu Distributor
PRG3216P-3832-B-T5 Details Description
Related parts for PRG3216P-3832-B-T5
CONN RCPT 7POS 26AWG MTA 100 datasheet.pdf
CONN PIN LOWER DRAWER 16/20/12 datasheet.pdf
SWITCH SLIDE SPDT 100MA 30V datasheet.pdf
IC CLOCK BUFFER 1:5 20SOIC datasheet.pdf
LED XLAMP COOL WHITE 6000K 2SMD datasheet.pdf
RES 0.27 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN HEADER 33POS .100" GOLD datasheet.pdf
PV310 CONTROLLER datasheet.pdf
6POS M CRIMP W/BACKSHELL datasheet.pdf
CONTROL TEMP/PROC 24V PANEL MT datasheet.pdf
RES SMD 270 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf