Susumu PRG3216P-6491-B-T5
PRG3216P-6491-B-T5 picture photo
Mfg. Part Number
PRG3216P-6491-B-T5
Brief Description
RES SMD 6.49K OHM 1W 1206 WIDE
Datasheet Download
PRG3216P-6491-B-T5.pdf
Availability of PRG3216P-6491-B-T5
QUANTITY
PRG3216P-6491-B-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of PRG3216P-6491-B-T5
Internal Part NumberEIS-PRG3216P-6491-B-T5
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)6.49k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)1W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseWide 1206 (3216 Metric), 0612
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.063" L x 0.126" W (1.60mm x 3.20mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PRG3216P-6491-B-T5
Related LinksPRG3216P-, PRG3216P-6491-B-T5 Datasheet, Susumu Distributor
PRG3216P-6491-B-T5 Details Description
Related parts for PRG3216P-6491-B-T5
FILTER LINE 12MH 0.2A TYPE 14M datasheet.pdf
CONN PLUG CHAMP 24POS VERT datasheet.pdf
IC D/A CONV 16BIT PAR 28-SSOP datasheet.pdf
IC SRAM 36MBIT 250MHZ 165FBGA datasheet.pdf
TOP MOUNT 6 PORT PNP 10M PUR datasheet.pdf
RES 237K OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN SOCKET PGA 144POS GOLD datasheet.pdf
LEADED NTC THERMISTOR datasheet.pdf
HEATSINK EXTRUDED datasheet.pdf
FUSE LINK EDISON TYPE T 65A RB 2 datasheet.pdf
MOSFET N-CH 650V 60A datasheet.pdf