Susumu PRG3216P-8451-B-T5
PRG3216P-8451-B-T5 picture photo
Mfg. Part Number
PRG3216P-8451-B-T5
Brief Description
RES SMD 8.45K OHM 1W 1206 WIDE
Datasheet Download
PRG3216P-8451-B-T5.pdf
Availability of PRG3216P-8451-B-T5
QUANTITY
PRG3216P-8451-B-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of PRG3216P-8451-B-T5
Internal Part NumberEIS-PRG3216P-8451-B-T5
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)8.45k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)1W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseWide 1206 (3216 Metric), 0612
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.063" L x 0.126" W (1.60mm x 3.20mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PRG3216P-8451-B-T5
Related LinksPRG3216P-, PRG3216P-8451-B-T5 Datasheet, Susumu Distributor
PRG3216P-8451-B-T5 Details Description
Related parts for PRG3216P-8451-B-T5
CARDEDGE 120POS DUAL .100 GREEN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .156 EXTEND datasheet.pdf
IC COMP VOLT CMOS OD DUAL 8SOIC datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 15 OHM 1206 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 150W datasheet.pdf
RES 98.8 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 470UF 20% 6.3V RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 511 OHM 1% 0.15W 0705 datasheet.pdf
RES 117 OHM 1/2W .5% AXIAL datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X12.7MM XCUT T412 datasheet.pdf
RES 1.67K OHM 0.6W 0.5% AXIAL datasheet.pdf