Susumu PRG3216P-9760-B-T5
PRG3216P-9760-B-T5 picture photo
Mfg. Part Number
PRG3216P-9760-B-T5
Brief Description
RES SMD 976 OHM 1W 1206 WIDE
Datasheet Download
PRG3216P-9760-B-T5.pdf
Availability of PRG3216P-9760-B-T5
QUANTITY
PRG3216P-9760-B-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of PRG3216P-9760-B-T5
Internal Part NumberEIS-PRG3216P-9760-B-T5
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)976
Tolerance±0.1%
Power (Watts)1W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseWide 1206 (3216 Metric), 0612
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.063" L x 0.126" W (1.60mm x 3.20mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PRG3216P-9760-B-T5
Related LinksPRG3216P-, PRG3216P-9760-B-T5 Datasheet, Susumu Distributor
PRG3216P-9760-B-T5 Details Description
Related parts for PRG3216P-9760-B-T5
LED 5MM RA MATING LOWCUR GRNPCMT datasheet.pdf
CONN RECEPT 4POS 26AWG MTA100 datasheet.pdf
CAP TANT 22UF 16V 10% 2413 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS .100 EYELET datasheet.pdf
RES SMD 91K OHM 0.1% 1/3W 1210 datasheet.pdf
IC OPAMP VFB 290MHZ 8SOIC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 75W datasheet.pdf
RES 49.9 OHM 1% 1/2W AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 15000UF 35V RADIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS .156" datasheet.pdf