Sullins Connector Solutions PRPC010SADN-RC
PRPC010SADN-RC picture photo
Mfg. Part Number
PRPC010SADN-RC
Brief Description
CONN HEADER .100" SNGL STR 10POS
Datasheet Download
PRPC010SADN-RC.pdf
Availability of PRPC010SADN-RC
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
PRPC010SADN-RC Order Process
Ship out your order
Specifications of PRPC010SADN-RC
Internal Part NumberEIS-PRPC010SADN-RC
Number of Positions10
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.230" (5.84mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PRPC010SADN-RC
Related LinksPRPC010, PRPC010SADN-RC Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
PRPC010SADN-RC Details Description
Related parts for PRPC010SADN-RC
IC EEPROM 64KBIT 150NS 28DIP datasheet.pdf
AC/DC CNVRTR 5V 3.3V +/-12V 200W datasheet.pdf
CONN EDGECARD 70POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
RES 240K OHM 2% 1W AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 32POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
LIMIT AND ENCLOSED REPLACEMENT datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .156" datasheet.pdf
HEATSINK 36.83X57.6X11.43MM datasheet.pdf
HEATSINK 57.9X36.83X5.84MM datasheet.pdf
CRYSTAL 24.000 MHZ 12PF SMT datasheet.pdf
33000UF 63V 65X105MM 85C 20000H datasheet.pdf