Sullins Connector Solutions PRPC033DGAN-M71RC
PRPC033DGAN-M71RC picture photo
Mfg. Part Number
PRPC033DGAN-M71RC
Brief Description
CONN HEADER .100" DUAL R/A 66POS
Datasheet Download
PRPC033DGAN-M71RC.pdf
Availability of PRPC033DGAN-M71RC
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
PRPC033DGAN-M71RC Order Process
Ship out your order
Specifications of PRPC033DGAN-M71RC
Internal Part NumberEIS-PRPC033DGAN-M71RC
Number of Positions66
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.100" (2.54mm)
Contact Mating Length0.318" (8.08mm)
Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PRPC033DGAN-M71RC
Related LinksPRPC033D, PRPC033DGAN-M71RC Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
PRPC033DGAN-M71RC Details Description
Related parts for PRPC033DGAN-M71RC
RES SMD 226 OHM 0.5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 120PS .100 EYELET datasheet.pdf
CAP CER 47PF 50V NP0 AXIAL datasheet.pdf
ROUND SPACER 0.047" NYLON 3MM datasheet.pdf
RACK AND PANEL CONNECTOR datasheet.pdf
CONN HEADER 60POS .100" DL GOLD datasheet.pdf
RES SMD 2.06KOHM 0.01% 1/2W 2010 datasheet.pdf
LEAD 4MM BANANA SHTH RAPRAP SILI datasheet.pdf
SPROCKET CLUTCH datasheet.pdf
CAP FILM 3.3UF 10% 160VDC AXIAL datasheet.pdf