JAE Electronics PS-16PA-D4T1-PKL1
PS-16PA-D4T1-PKL1 picture photo
Mfg. Part Number
PS-16PA-D4T1-PKL1
Manufacturer
Product Category
Rectangular Connectors - Headers, Male Pins
Brief Description
CONN HEADER 16POS
Datasheet Download
PS-16PA-D4T1-PKL1.pdf
Availability of PS-16PA-D4T1-PKL1
QUANTITY
PS-16PA-D4T1-PKL1 Order Process
Ship out your order
Specifications of PS-16PA-D4T1-PKL1
Internal Part NumberEIS-PS-16PA-D4T1-PKL1
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyRectangular Connectors - Headers, Male Pins
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PS-16PA-D4T1-PKL1
Related LinksPS-16PA-, PS-16PA-D4T1-PKL1 Datasheet, JAE Electronics Distributor
PS-16PA-D4T1-PKL1 Details Description
Related parts for PS-16PA-D4T1-PKL1
IC VOICE REC/PLAY 5MIN EX 28TSOP datasheet.pdf
DIODE ZENER 8.2V 500MW DO35 datasheet.pdf
CONN FFC HEADER 16POS 2.54MM datasheet.pdf
RES SMD 10K OHM 0.25% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC MPU/RESET CIRC 4.40V SC70-3 datasheet.pdf
RES SMD 22 OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC TRANSLATOR 9BIT LATCH 28PLCC datasheet.pdf
IC OPAMP JFET 3MHZ 8SOIC datasheet.pdf
RES ARRAY 8 RES 20K OHM 1506 datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X30MM R-TAB datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS INLINE PIN datasheet.pdf