JAE Electronics PS-30PE-S4LT1-PN1
PS-30PE-S4LT1-PN1 picture photo
Mfg. Part Number
PS-30PE-S4LT1-PN1
Brief Description
CONN HEADER 30POS
Datasheet Download
PS-30PE-S4LT1-PN1.pdf
Availability of PS-30PE-S4LT1-PN1
QUANTITY
PS-30PE-S4LT1-PN1 Order Process
Ship out your order
Specifications of PS-30PE-S4LT1-PN1
Internal Part NumberEIS-PS-30PE-S4LT1-PN1
SeriesPS
PackagingBulk
Contact TypeMale Pin
Connector TypeHeader, Unshrouded
Number of Positions30
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.236" (6.00mm)
Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
TerminationSolder
Fastening Type-
Features-
Contact FinishGold
Contact Finish Thickness3.9µin (0.10µm)
ColorBlack
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PS-30PE-S4LT1-PN1
Related LinksPS-30PE-, PS-30PE-S4LT1-PN1 Datasheet, JAE Electronics Distributor
PS-30PE-S4LT1-PN1 Details Description
Related parts for PS-30PE-S4LT1-PN1
RES SMD 86.6K OHM 1% 3/4W 2010 datasheet.pdf
RES SMD 750 OHM 0.25% 1/10W 0603 datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 6A 125V datasheet.pdf
HEAT SHRINK TUBING datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 30W datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
IND RT G PKG 64K TAGS datasheet.pdf
IC EEPROM BUS 16KBIT 8TSSOP datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 9 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf