Vishay/Beyschlag PS0030VT22273BL1
PS0030VT22273BL1 picture photo
Mfg. Part Number
PS0030VT22273BL1
Brief Description
CAP CER 2200PF 3.5KV AXIAL
Datasheet Download
PS0030VT22273BL1.pdf
Availability of PS0030VT22273BL1
QUANTITY
PS0030VT22273BL1 Order Process
Ship out your order
Specifications of PS0030VT22273BL1
Internal Part NumberEIS-PS0030VT22273BL1
PackagingBulk
Capacitance2200pF
Tolerance-20%, +40%
Voltage - Rated3500 (3.5kV)
Temperature Coefficient-
Mounting TypeChassis Mount
Operating Temperature-55°C ~ 100°C
Size / Dimension1.417" Dia (36.00mm)
Height - Seated (Max)0.866" (22.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PS0030VT22273BL1
Related LinksPS0030VT, PS0030VT22273BL1 Datasheet, Vishay/Beyschlag Distributor
PS0030VT22273BL1 Details Description
Related parts for PS0030VT22273BL1
JUMPER-H1504TR/A3048R/X 8" datasheet.pdf
IC MUX/DEMUX 8X1 16QSOP datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 7 Circuit 0.374" (9.50mm) datasheet.pdf
CAP TANT 270UF 4V 10% 2917 datasheet.pdf
RES 3.2K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 210 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 32KB FLASH 64LQFP datasheet.pdf
SWITCH ROTARY SP11T datasheet.pdf
Connector Header 38 Position 0.039" (1.00mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
350 TB SOCKET OPEN VER datasheet.pdf
RES SMD 2K OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf