Phihong USA PSA05F-050Q(AG)
PSA05F-050Q(AG) picture photo
Mfg. Part Number
PSA05F-050Q(AG)
Manufacturer
Product Category
AC DC Desktop, Wall Adapters
Brief Description
IPOD IPAD IPHONE CHARGER 5V 5W
Datasheet Download
PSA05F-050Q(AG).pdf
Availability of PSA05F-050Q(AG)
QUANTITY
PSA05F-050Q(AG) Order Process
Ship out your order
Specifications of PSA05F-050Q(AG)
Internal Part NumberEIS-PSA05F-050Q(AG)
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesPSA05F Overview
Standard Package200
Category Power Supplies - External/Internal (Off-Board)
FamilyAC DC Desktop, Wall Adapters
SeriesF
Region UtilizedInternational
FormWall Mount
Input TypeMulti-Blade (Sold Separately)
Voltage - Input90 ~ 264 VAC
Voltage - Output5V
Current - Output (Max)1A
Power (Watts)5W
No Load Power Consumption30mW (Max)
Polarization-
ApplicationsITE (Commercial)
EfficiencyLevel V
Operating Temperature0°C ~ 40°C
Output ConnectorUSB A Receptacle
Size / Dimension2.36" L x 1.85" W x 0.59" H (60.0mm x 47.0mm x 15.0mm)
ApprovalsCE, cULus
Power (Watts) - Max5W
Input ConnectorMulti-Blade
Cord Length-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PSA05F-050Q(AG)
Related LinksPSA05F-, PSA05F-050Q(AG) Datasheet, Phihong USA Distributor
PSA05F-050Q(AG) Details Description
Related parts for PSA05F-050Q(AG)
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 12V datasheet.pdf
CONN HEADER PA 5POS TOP W/BOSS datasheet.pdf
IDE4K 1.8" FLASH DISK 1GB datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 35V 10% 2917 datasheet.pdf
IC MULTIPLEXER DUAL 4X1 16DIP datasheet.pdf
CONV DC/DC 15W 48VIN 3.4VOUT DIP datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 8POS WALL MT PINS datasheet.pdf
IC FPGA 111 I/O 144FBGA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 50W datasheet.pdf
RES 549K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf