Phihong USA PSA15R-050PV-R-C4
PSA15R-050PV-R-C4 picture photo
Mfg. Part Number
PSA15R-050PV-R-C4
Brief Description
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 5V 15W
Datasheet Download
PSA15R-050PV-R-C4.pdf
Availability of PSA15R-050PV-R-C4
QUANTITY
PSA15R-050PV-R-C4 Order Process
Ship out your order
Specifications of PSA15R-050PV-R-C4
Internal Part NumberEIS-PSA15R-050PV-R-C4
FamilyAC DC Desktop, Wall Adapters
SeriesPSA15R
Region UtilizedInternational
FormWall Mount
Input TypeMulti-Blade (Sold Separately)
Voltage - Input90 ~ 264 VAC
Voltage - Output5V
Current - Output (Max)3A
Power (Watts)15W
No Load Power Consumption300mW (Max)
PolarizationPositive Center
ApplicationsITE (Commercial)
EfficiencyLevel V
Operating Temperature0°C ~ 40°C
Output ConnectorBarrel Plug, 1.7mm I.D. x 4.0mm O.D. x 10.0mm
Size / Dimension2.82" L x 1.97" W x 1.31" H (71.7mm x 50.0mm x 33.2mm)
ApprovalsCE, cULus, TUVgs
Power (Watts) - Max15W
Input ConnectorMulti-Blade
Cord Length59" (1.50m)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PSA15R-050PV-R-C4
Related LinksPSA15R-0, PSA15R-050PV-R-C4 Datasheet, Phihong USA Distributor
PSA15R-050PV-R-C4 Details Description
Related parts for PSA15R-050PV-R-C4
JUMPER-H1507TR/A3048G/X 10" datasheet.pdf
DIODE ZENER 9.1V 150MW SSMINI2 datasheet.pdf
BOX ABS GRAY 5.91"L X 3.16"W datasheet.pdf
IDC CABLE - HKR20H/AE20M/HPK20H datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .156 EXTEND datasheet.pdf
RES SMD 5.11K OHM 1/10W 0805 datasheet.pdf
CAP TANT 15UF 10V 10% 2910 datasheet.pdf
RES SMD 22.1 OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 50W datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 48V 25W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 400W datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 7.0X5.0MM 1.8V datasheet.pdf