Phihong USA PSA15R-050PV-R-CNR2
PSA15R-050PV-R-CNR2 picture photo
Mfg. Part Number
PSA15R-050PV-R-CNR2
Manufacturer
Product Category
AC DC Desktop, Wall Adapters
Brief Description
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 5V 15W
Datasheet Download
PSA15R-050PV-R-CNR2.pdf
Availability of PSA15R-050PV-R-CNR2
QUANTITY
PSA15R-050PV-R-CNR2 Order Process
Ship out your order
Specifications of PSA15R-050PV-R-CNR2
Internal Part NumberEIS-PSA15R-050PV-R-CNR2
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Power Supplies - External/Internal (Off-Board)
FamilyAC DC Desktop, Wall Adapters
SeriesPSA15R
Region UtilizedInternational
FormWall Mount
Input TypeMulti-Blade (Sold Separately)
Voltage - Input90 ~ 264 VAC
Voltage - Output5V
Current - Output (Max)3A
Power (Watts)15W
No Load Power Consumption300mW (Max)
PolarizationNegative Center
ApplicationsITE (Commercial)
EfficiencyLevel V
Operating Temperature0°C ~ 40°C
Output ConnectorBarrel Plug R/A, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 10.0mm
Size / Dimension2.82" L x 1.97" W x 1.31" H (71.7mm x 50.0mm x 33.2mm)
ApprovalsCE, cULus, TUVgs
Power (Watts) - Max15W
Input ConnectorMulti-Blade
Cord Length59" (1.50m)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PSA15R-050PV-R-CNR2
Related LinksPSA15R-05, PSA15R-050PV-R-CNR2 Datasheet, Phihong USA Distributor
PSA15R-050PV-R-CNR2 Details Description
Related parts for PSA15R-050PV-R-CNR2
RES SMD 56.2 OHM 0.25% 1/8W 1206 datasheet.pdf
IC LED Driver Linear 80mA Backlight 32-VQFN (5x5) datasheet.pdf
CONN HSG BOX MNT RCPT 10POS datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 4POS STR 3.5MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 150W datasheet.pdf
EXL UNITIZED WHEEL 5" 2A MED datasheet.pdf
IC HIGH SIDE SWITCH IPS D2-PAK-5 datasheet.pdf
DIODE ZENER 110V 2W SMBG datasheet.pdf
TGARD 220 A1 8" X 8" datasheet.pdf