Phihong USA PSA15R-060PV-R-CN2
PSA15R-060PV-R-CN2 picture photo
Mfg. Part Number
PSA15R-060PV-R-CN2
Brief Description
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 6V 15W
Datasheet Download
PSA15R-060PV-R-CN2.pdf
Availability of PSA15R-060PV-R-CN2
QUANTITY
PSA15R-060PV-R-CN2 Order Process
Ship out your order
Specifications of PSA15R-060PV-R-CN2
Internal Part NumberEIS-PSA15R-060PV-R-CN2
FamilyAC DC Desktop, Wall Adapters
SeriesPSA15R
Region UtilizedInternational
FormWall Mount
Input TypeMulti-Blade (Sold Separately)
Voltage - Input90 ~ 264 VAC
Voltage - Output6V
Current - Output (Max)2.5A
Power (Watts)15W
No Load Power Consumption300mW (Max)
PolarizationNegative Center
ApplicationsITE (Commercial)
EfficiencyLevel V
Operating Temperature0°C ~ 40°C
Output ConnectorBarrel Plug, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 10.0mm
Size / Dimension2.82" L x 1.97" W x 1.31" H (71.7mm x 50.0mm x 33.2mm)
ApprovalsCE, cULus, TUVgs
Power (Watts) - Max15W
Input ConnectorMulti-Blade
Cord Length59" (1.50m)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PSA15R-060PV-R-CN2
Related LinksPSA15R-06, PSA15R-060PV-R-CN2 Datasheet, Phihong USA Distributor
PSA15R-060PV-R-CN2 Details Description
Related parts for PSA15R-060PV-R-CN2
IC PLD 10MC 20NS 28PLCC datasheet.pdf
FIXED IND 510NH 1.315A 130 MOHM datasheet.pdf
IC SWIT PWM GREEN CM OVP HV 8DIP datasheet.pdf
FIXED IND 18UH 800MA 210 MOHM datasheet.pdf
RES SMD 390 OHM 5% 1/4W 1210 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 500W datasheet.pdf
MOUNT MAGN 3/4" RG58A 12' datasheet.pdf
DIN-SIGNAL R032FS-3,0C1-S1 datasheet.pdf
CONN PLUG W/SOCKETS datasheet.pdf
IC REG PSH-PLL ISO ADJ 1A 10MSOP datasheet.pdf
TRANS 2NPN 50V 1A datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 15V 5A datasheet.pdf