Phihong USA PSA15R-075PV-R-CR1
PSA15R-075PV-R-CR1 picture photo
Mfg. Part Number
PSA15R-075PV-R-CR1
Brief Description
AC/DC WALL MNT ADAPTER 7.5V 15W
Datasheet Download
PSA15R-075PV-R-CR1.pdf
Availability of PSA15R-075PV-R-CR1
QUANTITY
PSA15R-075PV-R-CR1 Order Process
Ship out your order
Specifications of PSA15R-075PV-R-CR1
Internal Part NumberEIS-PSA15R-075PV-R-CR1
Input TypeMulti-Blade (Sold Separately)
Voltage - Input90 ~ 264 VAC
Voltage - Output7.5V
Current - Output (Max)2A
Power (Watts)15W
No Load Power Consumption300mW (Max)
PolarizationPositive Center
ApplicationsITE (Commercial)
EfficiencyLevel V
Operating Temperature0°C ~ 40°C
Output ConnectorBarrel Plug R/A, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 10.0mm
Size / Dimension2.82" L x 1.97" W x 1.31" H (71.7mm x 50.0mm x 33.2mm)
ApprovalsCE, cULus, TUVgs
Power (Watts) - Max15W
Input ConnectorMulti-Blade
Cord Length59" (1.50m)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PSA15R-075PV-R-CR1
Related LinksPSA15R-07, PSA15R-075PV-R-CR1 Datasheet, Phihong USA Distributor
PSA15R-075PV-R-CR1 Details Description
Related parts for PSA15R-075PV-R-CR1
OSC XO 48.000MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 6POS STR 3.81MM datasheet.pdf
RES SMD 19.3KOHM 0.05% 1/4W 0805 datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 11POS PIN datasheet.pdf
BLACK HOOK datasheet.pdf
DIL SURFACE MOUNT 2.54MM datasheet.pdf
IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC datasheet.pdf
DSUB R/A STB 37 PIN datasheet.pdf
RES SMD 6.81M OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC REG LDO 1.2V 0.15A 5SOT23 datasheet.pdf