NXP Semiconductors/Freescale Semiconductor, Inc. PSMN015-110P,127
PSMN015-110P,127 picture photo
Mfg. Part Number
PSMN015-110P,127
Brief Description
MOSFET N-CH 110V 75A TO220AB
Datasheet Download
PSMN015-110P,127.pdf
Availability of PSMN015-110P,127
QUANTITY
PSMN015-110P,127 Order Process
Ship out your order
Specifications of PSMN015-110P,127
Internal Part NumberEIS-PSMN015-110P,127
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package50
Category Discrete Semiconductor Products
FamilyFETs - Single
SeriesTrenchMOS™
PackagingTube
FET TypeMOSFET N-Channel, Metal Oxide
FET FeatureStandard
Drain to Source Voltage (Vdss)110V
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C75A (Tc)
Rds On (Max) @ Id, Vgs15 mOhm @ 25A, 10V
Vgs(th) (Max) @ Id4V @ 1mA
Gate Charge (Qg) @ Vgs90nC @ 10V
Input Capacitance (Ciss) @ Vds4900pF @ 25V
Power - Max300W
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseTO-220-3
Supplier Device PackageTO-220AB
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PSMN015-110P,127
PSMN015-110P,127 Details Description
Related parts for PSMN015-110P,127
IC DELAY LINE 5TAP 20NS 8UMAX datasheet.pdf
IC TX/RX DUAL RS-232 5VLP 20DIP datasheet.pdf
CONN HDR BRKWAY .100 20POS VERT datasheet.pdf
IC REG CTRLR BUCK PWM CM 28-SSOP datasheet.pdf
IC REG LDO ADJ 0.15A 14DFN datasheet.pdf
POWER SUPPLY FOR VNCLO-MB1A EU datasheet.pdf
CAP CER 9.9PF 25V S2H 0201 datasheet.pdf
KK 100 HDR FRLK VERT 2POS TIN datasheet.pdf
CABLE JUMPER 1.25MM .305M 16POS datasheet.pdf
RES 1.21K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 41POS SKT datasheet.pdf
OSC PROG 1.8V LVDS 50PPM 5X7MM datasheet.pdf