NXP Semiconductors/Freescale Semiconductor, Inc. PSMN057-200P,127
PSMN057-200P,127 picture photo
Mfg. Part Number
PSMN057-200P,127
Brief Description
MOSFET N-CH 200V 39A TO220AB
Datasheet Download
PSMN057-200P,127.pdf
Availability of PSMN057-200P,127
QUANTITY
PSMN057-200P,127 Order Process
Ship out your order
Specifications of PSMN057-200P,127
Internal Part NumberEIS-PSMN057-200P,127
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package50
Category Discrete Semiconductor Products
FamilyFETs - Single
SeriesTrenchMOS™
PackagingTube
FET TypeMOSFET N-Channel, Metal Oxide
FET FeatureStandard
Drain to Source Voltage (Vdss)200V
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C39A (Tc)
Rds On (Max) @ Id, Vgs57 mOhm @ 17A, 10V
Vgs(th) (Max) @ Id4V @ 1mA
Gate Charge (Qg) @ Vgs96nC @ 10V
Input Capacitance (Ciss) @ Vds3750pF @ 25V
Power - Max250W
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseTO-220-3
Supplier Device PackageTO-220AB
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PSMN057-200P,127
PSMN057-200P,127 Details Description
Related parts for PSMN057-200P,127
IC FIFO 64KX9 25NS 28DIP datasheet.pdf
IC ADC 2CH 24BIT 24-SSOP datasheet.pdf
ICL 2 OHM 20% 13.5A 26MM datasheet.pdf
CAP ALUM 33000UF 20% 16V SNAP datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 13 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
RES 7.5 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
BLS 2PSH FRM SNSAT TNR datasheet.pdf
CABLE TIE STANDARD:NYL BLACK datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X20MM R-TAB T412 datasheet.pdf
CONN RCPT 2POS JAM NUT SKT datasheet.pdf
LED MCPCB LZ1-2 BLUE datasheet.pdf
CAP FILM 3.3UF 10% 575V RADIAL datasheet.pdf