NXP Semiconductors/Freescale Semiconductor, Inc. PSMN1R8-30PL,127
PSMN1R8-30PL,127 picture photo
Mfg. Part Number
PSMN1R8-30PL,127
Brief Description
MOSFET N-CH 30V TO220AB
Datasheet Download
PSMN1R8-30PL,127.pdf
Availability of PSMN1R8-30PL,127
QUANTITY
PSMN1R8-30PL,127 Order Process
Ship out your order
Specifications of PSMN1R8-30PL,127
Internal Part NumberEIS-PSMN1R8-30PL,127
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Assembly/OriginAdditional Wafer Fab Source 28/Apr/2014
Standard Package50
Series-
PackagingTube
FET TypeMOSFET N-Channel, Metal Oxide
FET FeatureLogic Level Gate
Drain to Source Voltage (Vdss)30V
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C100A (Tc)
Rds On (Max) @ Id, Vgs1.8 mOhm @ 25A, 10V
Vgs(th) (Max) @ Id2.15V @ 1mA
Gate Charge (Qg) @ Vgs170nC @ 10V
Input Capacitance (Ciss) @ Vds10180pF @ 12V
Power - Max270W
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseTO-220-3
Supplier Device PackageTO-220AB
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PSMN1R8-30PL,127
PSMN1R8-30PL,127 Details Description
Related parts for PSMN1R8-30PL,127
SWITCH PUSH DPST-NO 10A 110V datasheet.pdf
CONN SMA PLUG R/A 50 OHM SOLDER datasheet.pdf
RES METAL OX 2W 2.4K OHM 5% AXL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 79POS JAM NUT SCKT datasheet.pdf
BOX STEEL GRAY 72"L X 10"W datasheet.pdf
FIXED IND 4.7UH 120MA 1.7 OHM datasheet.pdf
RES 15 OHM 7W 0.5% WW AXIAL datasheet.pdf