NXP Semiconductors/Freescale Semiconductor, Inc. PSMN3R4-30PL,127
PSMN3R4-30PL,127 picture photo
Mfg. Part Number
PSMN3R4-30PL,127
Brief Description
MOSFET N-CH 30V TO220AB
Datasheet Download
PSMN3R4-30PL,127.pdf
Availability of PSMN3R4-30PL,127
QUANTITY
PSMN3R4-30PL,127 Order Process
Ship out your order
Specifications of PSMN3R4-30PL,127
Internal Part NumberEIS-PSMN3R4-30PL,127
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Assembly/OriginAdditional Wafer Fab Source 28/Apr/2014
Standard Package50
Category Discrete Semiconductor Products
FamilyFETs - Single
Series-
PackagingTube
FET TypeMOSFET N-Channel, Metal Oxide
FET FeatureLogic Level Gate
Drain to Source Voltage (Vdss)30V
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C100A (Tc)
Rds On (Max) @ Id, Vgs3.4 mOhm @ 10A, 10V
Vgs(th) (Max) @ Id2.15V @ 1mA
Gate Charge (Qg) @ Vgs64nC @ 10V
Input Capacitance (Ciss) @ Vds3907pF @ 12V
Power - Max114W
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseTO-220-3
Supplier Device PackageTO-220AB
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PSMN3R4-30PL,127
PSMN3R4-30PL,127 Details Description
Related parts for PSMN3R4-30PL,127
FUSE BOARD MNT 500MA 125VAC/VDC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
THERMISTOR NTC PREC 15K OHM 1% datasheet.pdf
TVS DIODE 11.1VWM 18.2VC DO15 datasheet.pdf
MOSFET N-CH 200V 32A TO-220 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 20W datasheet.pdf
CABLE FEMALE/MALE STR 19POS 3' datasheet.pdf