NXP Semiconductors/Freescale Semiconductor, Inc. PSMN4R4-30MLC,115
PSMN4R4-30MLC,115 picture photo
Mfg. Part Number
PSMN4R4-30MLC,115
Brief Description
MOSFET N-CH 30V 70A LFPAK33
Datasheet Download
PSMN4R4-30MLC,115.pdf
Availability of PSMN4R4-30MLC,115
QUANTITY
PSMN4R4-30MLC,115 Order Process
Ship out your order
Specifications of PSMN4R4-30MLC,115
Internal Part NumberEIS-PSMN4R4-30MLC,115
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Assembly/OriginWafer Fab Addition 12/Jan/2015
Standard Package1,500
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
FET TypeMOSFET N-Channel, Metal Oxide
FET FeatureLogic Level Gate, 4.5V Drive
Drain to Source Voltage (Vdss)30V
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C70A (Tc)
Rds On (Max) @ Id, Vgs4.65 Ohm @ 25A, 10V
Vgs(th) (Max) @ Id2.15V @ 1mA
Gate Charge (Qg) @ Vgs23nC @ 10V
Input Capacitance (Ciss) @ Vds1515pF @ 15V
Power - Max69W
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseSOT-1210, 8-LFPAK33 (5-Lead)
Supplier Device PackageLFPAK33
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PSMN4R4-30MLC,115
PSMN4R4-30MLC,115 Details Description
Related parts for PSMN4R4-30MLC,115
IC PREC COMP ULTRA-FAST 8-TSSOP datasheet.pdf
RES 57.6 OHM 0.4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT FH 100POS 050 VERT datasheet.pdf
HEAT SHRINK TUBING 4" BK 4' datasheet.pdf
TIMER DGTL 4DIGIT DISP 11PIN MEM datasheet.pdf
VARISTOR 387V 4.5KA DISC 14MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 50W datasheet.pdf
DIODE ZENER 11V 5W SMBJ datasheet.pdf
PRESSURE TRANSDUCER datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS .100" datasheet.pdf