Mallory Sonalert Products PSR-29F08S02-JQ
PSR-29F08S02-JQ picture photo
Mfg. Part Number
PSR-29F08S02-JQ
Manufacturer
Product Category
Speakers
Brief Description
SPEAKER 8 OHM .25W 29MM ROUND
Datasheet Download
PSR-29F08S02-JQ.pdf
Availability of PSR-29F08S02-JQ
QUANTITY
PSR-29F08S02-JQ Order Process
Ship out your order
Specifications of PSR-29F08S02-JQ
Internal Part NumberEIS-PSR-29F08S02-JQ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductMiniature Speaker Series of Audible Alarms
Standard Package1
Category Audio Products
FamilySpeakers
SeriesPSR
TypeMagnetic
Frequency Range800Hz ~ 4.5kHz
Impedance8 Ohm
Sound Pressure Level84dB
Power - Rated250mW
Power - Max500mW
Port LocationTop
ShapeRound
Material - ConePET
Material - MagnetFerrite
TerminationSolder Pads
Size / Dimension29.00mm Dia
Height9.00mm
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PSR-29F08S02-JQ
Related LinksPSR-29F, PSR-29F08S02-JQ Datasheet, Mallory Sonalert Products Distributor
PSR-29F08S02-JQ Details Description
Related parts for PSR-29F08S02-JQ
CAP CER 0.033UF 100V X7R 0805 datasheet.pdf
RES SMD 2.15M OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .156 EYELET datasheet.pdf
CONN SOCKET IDC 60POS DL SR 30AU datasheet.pdf
316LF QKE HDR datasheet.pdf
RES SMD 2.1K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC REG LDO 5V 14SOIC datasheet.pdf
CONTROL TEMP/PROC RELAY OUT 24V datasheet.pdf
CONN ASSY TOP ENTRY 3POS SZD7 datasheet.pdf
Connector Receptacle 6 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
BOARD EVAL FOR VND7040AJ datasheet.pdf
CAP FILM 0.27UF 5% 2500VDC AXIAL datasheet.pdf