Cornell Dubilier Electronics PSU4330A
PSU4330A picture photo
Mfg. Part Number
PSU4330A
Brief Description
CAP ALUM 43UF 330V QC TERM
Datasheet Download
PSU4330A.pdf
Availability of PSU4330A
QUANTITY
PSU4330A Order Process
Ship out your order
Specifications of PSU4330A
Internal Part NumberEIS-PSU4330A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package64
PackagingBulk
Capacitance43µF
Tolerance-0%, +20%
Voltage Rating330V
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Lifetime @ Temp.-
Operating Temperature-40°C ~ 65°C
Lead Spacing-
Size / Dimension1.813" Dia (46.05mm)
Height - Seated (Max)3.375" (85.73mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PSU4330A
Related LinksPSU4, PSU4330A Datasheet, Cornell Dubilier Electronics Distributor
PSU4330A Details Description
Related parts for PSU4330A
SOCKET SCREW TERM 4P R10 RELAYS datasheet.pdf
CAP ALUM 47UF 20% 63V RADIAL datasheet.pdf
CABLE ASSEM FIBER SC-SC 2 METER datasheet.pdf
IC LATCH OCTAL TRANSP D 20-SOIC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 150W datasheet.pdf
ROUND SPACER 0.147" NYLON 17MM datasheet.pdf
CAP ALUM 15000UF 20% 6.3V RADIAL datasheet.pdf
RES 10 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf