Amphenol Industrial PT00SE24-61PX-SR
PT00SE24-61PX-SR picture photo
Mfg. Part Number
PT00SE24-61PX-SR
Brief Description
PTSE 61C 61#20 PIN RECP
Datasheet Download
PT00SE24-61PX-SR.pdf
Availability of PT00SE24-61PX-SR
QUANTITY
PT00SE24-61PX-SR Order Process
Ship out your order
Specifications of PT00SE24-61PX-SR
Internal Part NumberEIS-PT00SE24-61PX-SR
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PT00SE24-61PX-SR
Related LinksPT00SE24, PT00SE24-61PX-SR Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
PT00SE24-61PX-SR Details Description
Related parts for PT00SE24-61PX-SR
HOLDER BATTERY 4CELL D STEEL datasheet.pdf
SENSOR SWITCH LOGIC SLOTTED OPT datasheet.pdf
XFRMR FOR AM79C973 CHIPSET 16SOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 14POS STRGHT PINS datasheet.pdf
FAN AXIAL 30X10.2MM 5VDC WIRE datasheet.pdf
TVS DIODE 70VWM 125VC SMCJ datasheet.pdf
POT 25 OHM 1000W WIREWOUND LIN datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X15MM XCUT T412 datasheet.pdf
RES SMD 1.69K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CAP FILM 1NF 5% 1600VDC RAD datasheet.pdf