Amphenol Industrial PT01CE-22-32P(SR)
PT01CE-22-32P(SR) picture photo
Mfg. Part Number
PT01CE-22-32P(SR)
Brief Description
CONN RCPT 32POS INLINE PIN
Datasheet Download
PT01CE-22-32P(SR).pdf
Availability of PT01CE-22-32P(SR)
QUANTITY
PT01CE-22-32P(SR) Order Process
Ship out your order
Specifications of PT01CE-22-32P(SR)
Internal Part NumberEIS-PT01CE-22-32P(SR)
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle, Male Pins
Number of Positions32
Shell Size - Insert22-32
Contact Finish Thickness-
Current Rating7.5A
Voltage - Rated600VAC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PT01CE-22-32P(SR)
Related LinksPT01CE-2, PT01CE-22-32P(SR) Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
PT01CE-22-32P(SR) Details Description
Related parts for PT01CE-22-32P(SR)
CONN HEADER 3MM 11POS GOLD SMD datasheet.pdf
CAP CER 22UF 10V Y5V 1210 datasheet.pdf
IC POT DGTL 32-TAP 2WIRE SC70-5 datasheet.pdf
IC TXRX RS232/422/485 28SOIC datasheet.pdf
SENSOR SEALED GAUGE 0-50 BAR datasheet.pdf
CAP TANT 4.7UF 20% 100V AXIAL datasheet.pdf
RES 900K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
RES 63.4 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 10AWG WHITE 100' datasheet.pdf
SSD M2 SATA 80MM 64GB PE SLC COM datasheet.pdf
FIXED IND 3UH 3.3A 31.2 MOHM SMD datasheet.pdf