Amphenol Industrial PT01US8-33P
PT01US8-33P picture photo
Mfg. Part Number
PT01US8-33P
Brief Description
PT 3C 3#20 PIN RECP
Datasheet Download
PT01US8-33P.pdf
Availability of PT01US8-33P
QUANTITY
PT01US8-33P Order Process
Ship out your order
Specifications of PT01US8-33P
Internal Part NumberEIS-PT01US8-33P
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PT01US8-33P
Related LinksPT01U, PT01US8-33P Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
PT01US8-33P Details Description
Related parts for PT01US8-33P
CONN RECEPT 50POS .050" GOLD SMD datasheet.pdf
TRIAC SENS GATE 800V 4A TO220AB datasheet.pdf
CAP CER 0.033UF 250V X7R 1206 datasheet.pdf
CONN PLUG 12POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
OSC XO 58.9824MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
LED MT SR VERT datasheet.pdf
IC REG MULT CONFG ADJ 2.1A 6WSON datasheet.pdf
HD INDL NON-AMP APPLI datasheet.pdf
CAP FILM 470 NF 10% 1250VDC RAD datasheet.pdf