Amphenol Industrial PT02A-22-34P(025)
PT02A-22-34P(025) picture photo
Mfg. Part Number
PT02A-22-34P(025)
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
CONN RCPT 34POS BOX MNT PIN
Datasheet Download
PT02A-22-34P(025).pdf
Availability of PT02A-22-34P(025)
QUANTITY
PT02A-22-34P(025) Order Process
Ship out your order
Specifications of PT02A-22-34P(025)
Internal Part NumberEIS-PT02A-22-34P(025)
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training Modules26482 Series 1 Miniature Cylindrical Connector
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
SeriesMIL-DTL-26482 Series I, PT
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle, Male Pins
Number of Positions34
Shell Size - Insert22-34
Shell Size, MIL-
Mounting TypePanel Mount, Flange
TerminationSolder Cup
Fastening TypeBayonet Lock
OrientationN (Normal)
Ingress Protection-
Shell Material, FinishAluminum, Black Zinc Cobalt Plated
Contact FinishGold
Features-
Contact Finish Thickness-
Current Rating7.5A
Voltage - Rated600VAC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PT02A-22-34P(025)
Related LinksPT02A-22, PT02A-22-34P(025) Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
PT02A-22-34P(025) Details Description
Related parts for PT02A-22-34P(025)
CONN EDGECARD 30POS R/A .156 datasheet.pdf
RES 11.3K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 5CONT DIN SLD PNL MNT datasheet.pdf
RES SMD 4.99 OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
SENSOR DIGITAL SLOT OPTOSCHMITT datasheet.pdf
IC OPAMP GP 1.5MHZ 14SOIC datasheet.pdf
FINE ADJUST APPLICATOR datasheet.pdf
RES 3.32 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 7POS PANEL MNT PIN datasheet.pdf
IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 15 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
CRYSTAL 50.000 MHZ 18PF SMT datasheet.pdf