Amphenol Industrial PT06J10-5SX
PT06J10-5SX picture photo
Mfg. Part Number
PT06J10-5SX
Brief Description
PT 5C 5#20 SKT PLUG
Datasheet Download
PT06J10-5SX.pdf
Availability of PT06J10-5SX
QUANTITY
PT06J10-5SX Order Process
Ship out your order
Specifications of PT06J10-5SX
Internal Part NumberEIS-PT06J10-5SX
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PT06J10-5SX
Related LinksPT06J, PT06J10-5SX Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
PT06J10-5SX Details Description
Related parts for PT06J10-5SX
RES SMD 287 OHM 1% 1/2W 1210 datasheet.pdf
IC INVERTER TRIPLE 1INPUT US8 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 50W datasheet.pdf
RES 10.2K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONV DC/DC 270VIN 18.5VOUT 50W datasheet.pdf
FIXED IND 220NH 1.1A 67 MOHM TH datasheet.pdf
RES SMD 4.7K OHM 0.01% 0.3W 1206 datasheet.pdf
IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC datasheet.pdf
CONN PLUG 10POS INLINE SKT datasheet.pdf
FIXED IND 2.7NH 900MA 70 MOHM datasheet.pdf
RUGGD FLEX LIGHTPIPE BLK 8" CLR datasheet.pdf
CAP FILM 15NF 20% 250VDC AXIAL datasheet.pdf