Amphenol Industrial PT06J12-10S-027
PT06J12-10S-027 picture photo
Mfg. Part Number
PT06J12-10S-027
Brief Description
PT 10C 10#20 SKT PLUG
Datasheet Download
PT06J12-10S-027.pdf
Availability of PT06J12-10S-027
QUANTITY
PT06J12-10S-027 Order Process
Ship out your order
Specifications of PT06J12-10S-027
Internal Part NumberEIS-PT06J12-10S-027
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PT06J12-10S-027
Related LinksPT06J12, PT06J12-10S-027 Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
PT06J12-10S-027 Details Description
Related parts for PT06J12-10S-027
PANEL CHASSIS 16.7X13X0.5" UNPTD datasheet.pdf
FIXED IND 33UH 13A 10 MOHM TH datasheet.pdf
TRANS NPN 45V 0.8A SOT-23 datasheet.pdf
CAP TANT 100UF 20V 10% 2917 datasheet.pdf
CAP TANT 0.15UF 50V 20% 1411 datasheet.pdf
CONV DC/DC 0.5W 05VIN 05VOUT datasheet.pdf
CAP CER 150PF 50V NP0 RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 150W datasheet.pdf
RES 16 OHM 10W 0.5% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf
OSC XO 25.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
CONN HEADER 31POS .100" GOLD datasheet.pdf