API Delevan PTKM150R-30SM
PTKM150R-30SM picture photo
Mfg. Part Number
PTKM150R-30SM
Brief Description
FIXED IND 150UH 1.33A 190 MOHM
Datasheet Download
PTKM150R-30SM.pdf
Availability of PTKM150R-30SM
QUANTITY
PTKM150R-30SM Order Process
Ship out your order
Specifications of PTKM150R-30SM
Internal Part NumberEIS-PTKM150R-30SM
FamilyFixed Inductors
SeriesPTKMR-SM
Material - CoreFerrite
Inductance150µH
Tolerance±10%
Current Rating1.33A
Current - Saturation200mA
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)190 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant3.5MHz
Operating Temperature-
Frequency - Test1kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.440" L x 0.440" W (11.18mm x 11.18mm)
Height - Seated (Max)0.400" (10.16mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PTKM150R-30SM
Related LinksPTKM15, PTKM150R-30SM Datasheet, API Delevan Distributor
PTKM150R-30SM Details Description
Related parts for PTKM150R-30SM
RES SMD 39.2K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES SMD 442 OHM 0.5% 1/16W 0816 datasheet.pdf
FIXED IND 1MH 1A 280 MOHM TH datasheet.pdf
RES 28.4K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
RES 7.87K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 31.6 OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
CAP ALUM 1F 20% 25V SCREW datasheet.pdf
MALE/PIN 1000-PIECE PACK datasheet.pdf
BERGSTIK datasheet.pdf
PIN HDR BRKBLE VERT 50MM 13D 12C datasheet.pdf
OSC XO 26.2144MHZ CMOS SMD datasheet.pdf