Vishay Thin Film PTN1206E9313BST1
PTN1206E9313BST1 picture photo
Mfg. Part Number
PTN1206E9313BST1
Brief Description
RES SMD 931K OHM 0.1% 0.4W 1206
Datasheet Download
PTN1206E9313BST1.pdf
Availability of PTN1206E9313BST1
QUANTITY
PTN1206E9313BST1 Order Process
Ship out your order
Specifications of PTN1206E9313BST1
Internal Part NumberEIS-PTN1206E9313BST1
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)931k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.4W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Moisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.033" (0.84mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PTN1206E9313BST1
Related LinksPTN1206E, PTN1206E9313BST1 Datasheet, Vishay Thin Film Distributor
PTN1206E9313BST1 Details Description
Related parts for PTN1206E9313BST1
RES SMD 8.87KOHM 0.5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
MOSFET N-CH 100V 450MA TO92-3 datasheet.pdf
CABLE FIBER OPTIC DUPLEX 3' datasheet.pdf
CAP CER 150PF 100V NP0 1206 datasheet.pdf
CONN 14POS IDC SOCKET 10AU W/POL datasheet.pdf
RES SMD 37.4 OHM 0.1% 1/8W 1206 datasheet.pdf
RES ARRAY 15 RES 510 OHM 16SOIC datasheet.pdf
FIXED IND 150NH 3.195A 37 MOHM datasheet.pdf
CONN PLUG IDC .100" 18POS datasheet.pdf
MICRO 21 SKT 36" RBW JACKS datasheet.pdf
MICRO 9C S 6" WHT JACKS datasheet.pdf
CONN RCPT 41POS W/SKT BOX datasheet.pdf