Amphenol Industrial PTS06CGMSS2-12-3P
PTS06CGMSS2-12-3P picture photo
Mfg. Part Number
PTS06CGMSS2-12-3P
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
PTSE 3C 3#16 PIN PLUG
Datasheet Download
PTS06CGMSS2-12-3P.pdf
Availability of PTS06CGMSS2-12-3P
QUANTITY
PTS06CGMSS2-12-3P Order Process
Ship out your order
Specifications of PTS06CGMSS2-12-3P
Internal Part NumberEIS-PTS06CGMSS2-12-3P
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PTS06CGMSS2-12-3P
Related LinksPTS06CGM, PTS06CGMSS2-12-3P Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
PTS06CGMSS2-12-3P Details Description
Related parts for PTS06CGMSS2-12-3P
IDC CABLE - MSD20K/MC20M/MPK20K datasheet.pdf
CAP ALUM 33UF 20% 450V RADIAL datasheet.pdf
IC OPAMP GP 25MHZ 8SO datasheet.pdf
CONN RCPT 23-20AWG TIN datasheet.pdf
LED MT SR VERT 1.010" UNIV datasheet.pdf
CONN INSERT 12POS PIN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 250W datasheet.pdf
LUG COPPER 1 HOLE datasheet.pdf
CONN PLUG 79POS CABLE PIN datasheet.pdf
500 TB SOCKET WF RA datasheet.pdf
CAP CER 1.1PF 250V NP0 0603 datasheet.pdf