NXP Semiconductors/Freescale Semiconductor, Inc. PTVS24VS1UAR,115
PTVS24VS1UAR,115 picture photo
Mfg. Part Number
PTVS24VS1UAR,115
Manufacturer
Product Category
TVS - Diodes
Brief Description
TVS DIODE 24VWM SOD123
Datasheet Download
PTVS24VS1UAR,115.pdf
Availability of PTVS24VS1UAR,115
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
PTVS24VS1UAR,115 Order Process
Ship out your order
Specifications of PTVS24VS1UAR,115
Internal Part NumberEIS-PTVS24VS1UAR,115
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
Category Circuit Protection
FamilyTVS - Diodes
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Type-
Unidirectional Channels-
Bidirectional Channels-
Voltage - Reverse Standoff (Typ)24V
Voltage - Breakdown (Min)-
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp-
Current - Peak Pulse (10/1000µs)-
Power - Peak Pulse400W
Power Line Protection-
Applications-
Capacitance @ Frequency-
Operating Temperature-
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseSOD-123W
Supplier Device PackageSOD123W
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PTVS24VS1UAR,115
PTVS24VS1UAR,115 Details Description
Related parts for PTVS24VS1UAR,115
CABLE CAT5 PATCH BLUE 5M datasheet.pdf
CAP CER 1.5PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
CAP CER 56PF 100V NP0 RADIAL datasheet.pdf
SENS OPTO SLOT 9.53MM TRANS THRU datasheet.pdf
KEYLOCK SWITCH datasheet.pdf
IC CONV DC/DC 3CHN 20-HTSSOP datasheet.pdf
RES 11.7 OHM 1W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 1200UF 20% 200V SNAP datasheet.pdf