NXP Semiconductors/Freescale Semiconductor, Inc. PTVS26VS1UTR,115
PTVS26VS1UTR,115 picture photo
Mfg. Part Number
PTVS26VS1UTR,115
Brief Description
TVS DIODE 26VWM 42.1VC SOD123W
Datasheet Download
PTVS26VS1UTR,115.pdf
Availability of PTVS26VS1UTR,115
QUANTITY
PTVS26VS1UTR,115 Order Process
Ship out your order
Specifications of PTVS26VS1UTR,115
Internal Part NumberEIS-PTVS26VS1UTR,115
Bidirectional Channels-
Voltage - Reverse Standoff (Typ)26V
Voltage - Breakdown (Min)28.9V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp42.1V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)9.5A
Power - Peak Pulse400W
Capacitance @ Frequency-
Operating Temperature-55°C ~ 185°C (TA)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PTVS26VS1UTR,115
PTVS26VS1UTR,115 Details Description
Related parts for PTVS26VS1UTR,115
CONN HEADER LOPRO R/A 14POS 15AU datasheet.pdf
TERMINAL BLOCK 7.50MM 10POS PCB datasheet.pdf
IC EEPROM 64KBIT 1MHZ 8DIP datasheet.pdf
IC MUX/DEMUX TRIPLE 2X1 16SOEIAJ datasheet.pdf
HDR STR SR. 100 DP datasheet.pdf
CONN MOD JACK 8P8C R/A SHIELDED datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .125" datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 9 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
RES SMD 20 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 20A datasheet.pdf
CAP FILM 82NF 5% 250VDC RAD datasheet.pdf