Eaton (formerly Cooper Bussmann) PV-250A-2XL-B-15
PV-250A-2XL-B-15 picture photo
Mfg. Part Number
PV-250A-2XL-B-15
Manufacturer
Product Category
Miscellaneous
Brief Description
FUSE 250A 1500V 2XL PV BOLT-IN V
Datasheet Download
PV-250A-2XL-B-15.pdf
Availability of PV-250A-2XL-B-15
QUANTITY
PV-250A-2XL-B-15 Order Process
Ship out your order
Specifications of PV-250A-2XL-B-15
Internal Part NumberEIS-PV-250A-2XL-B-15
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Uncategorized
FamilyMiscellaneous
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PV-250A-2XL-B-15
Related LinksPV-250A-, PV-250A-2XL-B-15 Datasheet, Eaton (formerly Cooper Bussmann) Distributor
PV-250A-2XL-B-15 Details Description
Related parts for PV-250A-2XL-B-15
FLUX REMOVER PEN FOR NO-CLEAN datasheet.pdf
IC BUFF/DVR TRI-ST 8BIT 20DIP datasheet.pdf
RES SMD 649K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
BUZZER PIEZO 10V 24MM PC MT VERT datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 18POS GOLD datasheet.pdf
MOSFET N-CH 25V 9.2A DPAK datasheet.pdf
BOX ABS GRAY 5.62"L X 3.25"W datasheet.pdf
DIODE ZENER 30V 5W T18 datasheet.pdf
RES SMD 3.92K OHM 1/10W 0805 datasheet.pdf
IC OSC VCXO 644.5313MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
RES SMD 218 OHM 0.1% 3/8W 0603 datasheet.pdf