ITT Cannon, LLC PV74W14-19S
PV74W14-19S picture photo
Mfg. Part Number
PV74W14-19S
Brief Description
CONN RCPT 19POS JAM NUT W/SKTS
Datasheet Download
PV74W14-19S.pdf
Availability of PV74W14-19S
QUANTITY
PV74W14-19S Order Process
Ship out your order
Specifications of PV74W14-19S
Internal Part NumberEIS-PV74W14-19S
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle, Female Sockets
Number of Positions19
Shell Size - Insert14-19
Shell Size, MIL-
Mounting TypePanel Mount, Bulkhead - Front Side Nut
Contact FinishGold
Features-
Voltage - Rated-
Operating Temperature-55°C ~ 200°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PV74W14-19S
Related LinksPV74W, PV74W14-19S Datasheet, ITT Cannon, LLC Distributor
PV74W14-19S Details Description
Related parts for PV74W14-19S
IC SDRAM 256MBIT 166MHZ 90BGA datasheet.pdf
RES 41.2K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
POE INJECTOR 30W 56V DESKTOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 50W datasheet.pdf
1-1/2 INCH BCT BLACK 100/12" PKG datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 61POS SKT datasheet.pdf
IC OSC VCXO 156.25MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
IC OSC CLOCK QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
BOARD COMM WIFI PLUS CLICK datasheet.pdf
CONN PLUG 12POS INLINE PIN datasheet.pdf
CAP ALUM 330UF 20% 50V AXIAL datasheet.pdf