ITT Cannon, LLC PV76L16-26SY
PV76L16-26SY picture photo
Mfg. Part Number
PV76L16-26SY
Brief Description
CONN PLUG 26POS STRAIGHT W/SKTS
Datasheet Download
PV76L16-26SY.pdf
Availability of PV76L16-26SY
QUANTITY
PV76L16-26SY Order Process
Ship out your order
Specifications of PV76L16-26SY
Internal Part NumberEIS-PV76L16-26SY
PackagingBulk
Connector TypePlug, Female Sockets
Number of Positions26
Shell Size - Insert16-26
Shell Size, MIL-
Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
TerminationCrimp
Fastening TypeBayonet Lock
OrientationY
Ingress Protection-
Shell Material, FinishAluminum Alloy, Nickel Plated, Electroless
Voltage - Rated-
Operating Temperature-55°C ~ 200°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PV76L16-26SY
Related LinksPV76L1, PV76L16-26SY Datasheet, ITT Cannon, LLC Distributor
PV76L16-26SY Details Description
Related parts for PV76L16-26SY
POT 50K OHM THUMBWHEEL CERM ST datasheet.pdf
VARISTOR 15.7V RING datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS .050 SMD datasheet.pdf
RES SMD 866K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
MINI MAC APPLICATOR datasheet.pdf
RES 825 OHM 1% 1W AXIAL datasheet.pdf
SENSOR PRESSURE DIFF 2" H2O 8DIP datasheet.pdf
RES 2.88 OHM 0.6W 0.1% RADIAL datasheet.pdf
XLAMP CXA 1304 LED datasheet.pdf
IDC SOCKET, 0.079" 8POS datasheet.pdf
PWRBLADE VERT LF REC datasheet.pdf
3MM LED RED 25 PCS datasheet.pdf