TE Connectivity Raychem Cable Protection PVF-229064-10-9
PVF-229064-10-9 picture photo
Mfg. Part Number
PVF-229064-10-9
Manufacturer
Product Category
Labels, Labeling
Brief Description
LABEL ID PRODUCT
Datasheet Download
PVF-229064-10-9.pdf
Availability of PVF-229064-10-9
QUANTITY
PVF-229064-10-9 Order Process
Ship out your order
Specifications of PVF-229064-10-9
Internal Part NumberEIS-PVF-229064-10-9
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
Category Cables, Wires - Management
FamilyLabels, Labeling
SeriesPVF
Packaging10000 per Pkg
Label TypeDie-Cut
Label Size0.90" x 0.25" (22.9mm x 6.4mm)
ColorWhite
MaterialPolyvinyl Fluoride
For Use With/Related ProductsT308S Thermal Transfer Printer
Operating Temperature-40°C ~ 130°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PVF-229064-10-9
PVF-229064-10-9 Details Description
Related parts for PVF-229064-10-9
CAP ALUM 560UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 294 OHM 0.5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 22POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
RES SMD 2.2 OHM 5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CORDSET FEMALE 6' 16/3 PVC datasheet.pdf
CONN RCPT 17POS BOX MNT W/SCKT datasheet.pdf
POT 5K OHM 1/20W CARBON LOG datasheet.pdf
BERGSTIK II DUAL ST datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 12V 1W datasheet.pdf
CONN PLUG 43POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf
CAP ALUM 6800UF 20% 35V SNAP datasheet.pdf