Bulgin PXM6010/22P/CR/0910/SN
PXM6010/22P/CR/0910/SN picture photo
Mfg. Part Number
PXM6010/22P/CR/0910/SN
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSNG PLUG FLEX 22POS PIN
Datasheet Download
PXM6010/22P/CR/0910/SN.pdf
Availability of PXM6010/22P/CR/0910/SN
QUANTITY
PXM6010/22P/CR/0910/SN Order Process
Ship out your order
Specifications of PXM6010/22P/CR/0910/SN
Internal Part NumberEIS-PXM6010/22P/CR/0910/SN
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training Modules6000 Series Metal and Plastic Push-Pull Connectors
Standard Package10
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
SeriesBuccaneer® 6000
PackagingBulk
Connector TypePlug for Male Contacts
Number of Positions22
Shell Size - Insert-
Shell Size, MIL-
Contact TypeCrimp and Solder
Contact Size-
Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
Fastening TypePush-Twist
OrientationKeyed
Shell Material, FinishBrass, Nickel Plated
Ingress ProtectionIP66/68/69K - Dust Tight, Water Resistant, Waterproof
FeaturesShielded
NoteContacts Not Provided
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PXM6010/22P/CR/0910/SN
Related LinksPXM6010/22P, PXM6010/22P/CR/0910/SN Datasheet, Bulgin Distributor
PXM6010/22P/CR/0910/SN Details Description
Related parts for PXM6010/22P/CR/0910/SN
POT 5K OHM 1/20W LOGARITHMIC datasheet.pdf
CONN BOTTOM GROUND PLATE FEMALE datasheet.pdf
IC REGISTERED TRANSCVR 24QSOP datasheet.pdf
CAP FILM 0.22UF 10% 80VDC AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 470UH 200MA 4 OHM TH datasheet.pdf
RES 590 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 4POS SKT datasheet.pdf
IC FPGA 376 I/O 484FBGA datasheet.pdf
RES 27K OHM 0.6W 0.1% RADIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 34POS .100" datasheet.pdf