Bulgin PXM6011/22P/CR/0405
PXM6011/22P/CR/0405 picture photo
Mfg. Part Number
PXM6011/22P/CR/0405
Brief Description
CONN HSNG RCPT IN-LINE 22POS PIN
Datasheet Download
PXM6011/22P/CR/0405.pdf
Availability of PXM6011/22P/CR/0405
QUANTITY
PXM6011/22P/CR/0405 Order Process
Ship out your order
Specifications of PXM6011/22P/CR/0405
Internal Part NumberEIS-PXM6011/22P/CR/0405
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle for Male Contacts
Number of Positions22
Contact Size-
Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PXM6011/22P/CR/0405
Related LinksPXM6011/2, PXM6011/22P/CR/0405 Datasheet, Bulgin Distributor
PXM6011/22P/CR/0405 Details Description
Related parts for PXM6011/22P/CR/0405
CONN HEADER .100 SINGL STR 19POS datasheet.pdf
SENSOR 100PSI 3/8-24UNF .5-4.5V datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 22POS STRGHT PIN datasheet.pdf
CONV DC/DC 6W 9-18VIN +/-05VOUT datasheet.pdf
MODULE DDR3 SDRAM 1GB 240UDIMM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 75W datasheet.pdf
RES 2 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 33.2K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X10MM XCUT datasheet.pdf
WELD SHIELD COVER datasheet.pdf
20W DC/DC CONV 1"X1" 1.6KV datasheet.pdf