Bulgin PXM7011/32S/CR/0507
PXM7011/32S/CR/0507 picture photo
Mfg. Part Number
PXM7011/32S/CR/0507
Brief Description
CONN HSG RCPT FLEX 32POS SKTS
Datasheet Download
PXM7011/32S/CR/0507.pdf
Availability of PXM7011/32S/CR/0507
QUANTITY
PXM7011/32S/CR/0507 Order Process
Ship out your order
Specifications of PXM7011/32S/CR/0507
Internal Part NumberEIS-PXM7011/32S/CR/0507
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle for Female Contacts
Number of Positions32
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PXM7011/32S/CR/0507
Related LinksPXM7011/3, PXM7011/32S/CR/0507 Datasheet, Bulgin Distributor
PXM7011/32S/CR/0507 Details Description
Related parts for PXM7011/32S/CR/0507
CONN HEADER .100 DUAL STR 62POS datasheet.pdf
IDC CABLE - MKS60K/MC60M/MCF60K datasheet.pdf
CBL RIBN 26COND 0.100 GRAY 100' datasheet.pdf
RES .50 OHM 20W 5% WW RAD datasheet.pdf
IC OPAMP GP 2.25MHZ RRO 8SOIC datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W 05VIN +/-05VOUT datasheet.pdf
COMMON MODE CHOKE 370UH 1A T/H datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 100W datasheet.pdf
BATTERY CABLE LUG PLTD datasheet.pdf
MULTI-PAIR 4COND 22AWG GRN 3.28' datasheet.pdf
Connector Socket 15 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
RES SMD 2.49K OHM 1/4W 2512 datasheet.pdf