CUI Inc. PYB30-Q48-T515-H-U
PYB30-Q48-T515-H-U picture photo
Mfg. Part Number
PYB30-Q48-T515-H-U
Brief Description
DC/DC CONV 2X5V +/-15V 30W UFRM
Datasheet Download
PYB30-Q48-T515-H-U.pdf
Availability of PYB30-Q48-T515-H-U
QUANTITY
PYB30-Q48-T515-H-U Order Process
Ship out your order
Specifications of PYB30-Q48-T515-H-U
Internal Part NumberEIS-PYB30-Q48-T515-H-U
TypeIsolated
Voltage - Input18 ~ 75 V
Output±15V
Number of Outputs2
Output - 1 @ Current (Max)15 VDC @ 1A
Output - 2 @ Current (Max)-15 VDC @ 1A
Output - 3 @ Current (Max)-
Output - 4 @ Current (Max)-
Power (Watts)30W
Applications*
Mounting TypeChassis Mount
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Efficiency87%
Package / CaseModule
Size / Dimension2.66" L x 2.17" W x 0.90" H (67.5mm x 55.0mm x 23.0mm)
Power (Watts) - Max30W
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PYB30-Q48-T515-H-U
Related LinksPYB30-Q48, PYB30-Q48-T515-H-U Datasheet, CUI Inc. Distributor
PYB30-Q48-T515-H-U Details Description
Related parts for PYB30-Q48-T515-H-U
HOOK-UP 16AWG GRN/YEL 1000' datasheet.pdf
SWITCH DETECTOR VERTICAL SMD 5V datasheet.pdf
FUSE GLASS 1.5A 250VAC 3AB 3AG datasheet.pdf
RES SMD 17.4 OHM 0.1% 1/16W 0603 datasheet.pdf
FAN AXIAL 60X15MM 5VDC WIRE datasheet.pdf
DCDC CONVERTER 24VOUT 6W datasheet.pdf
IC REG CTRL BST FLYBK INV 10MSOP datasheet.pdf
CONN HEADER .050" 98POS datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X10MM XCUT T766 datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X25MM R-TAB T766 datasheet.pdf
CAP 3900 UF 20% 16 V datasheet.pdf