Xilinx PZ3064I15BB
PZ3064I15BB picture photo
Mfg. Part Number
PZ3064I15BB
Manufacturer
Product Category
XILINX CPLD FPGA IC
Brief Description
EE PLD, 64-Cell, CMOS, PQFP100 IC
Datasheet Download
PZ3064I15BB.pdf
Availability of PZ3064I15BB
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
PZ3064I15BB Order Process
Ship out your order
Specifications of PZ3064I15BB
Internal Part NumberEIS-PZ3064I15BB
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by XILINX
Delivery TimeIn stock, ship PZ3064I15BB today
SeriesPZ3064
Lifecycle statusDiscontinued
RoHS StatusContact us
HTS Code8542.39.00.01
Number of CLBs-
Number of Terminals100
TechnologyCMOS
Feature2 DEDICATED INPUTS, 64 I/O
Package CodeQFP
Package ShapeRECTANGULAR
Package StyleFLATPACK Meter
Surface MountYES
Width14 mm
Length20 mm
Moisture Sensitivity Level3
Peak Reflow Temperature (Cel)-
Combinatorial Delay of a CLB-Max-
alternates-
Marking / SymbolEmail us
Voltage - Supply-
Operating Temperature-
PackagingTray / Tape and Reel / Tube
SPQ MOQ1 Piece
ApplicationMilitary or Industrial for PZ3064I15BB
Alternative Part (Replacement)EIS-PZ3064I15BB
Country of OriginUSA TAIWAN KOREA
Weight0.005KG
Additional ServicesProgramming and tape packing or testing
DistributorEIS LIMITED
Related LinksPZ306, PZ3064I15BB Datasheet, Xilinx Distributor
PZ3064I15BB Details Description
Related parts for PZ3064I15BB
RES SMD 1.8KOHM 0.02% 1/16W 0402 datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 15 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
IC ECONOSCILLATOR SS 8-USOP datasheet.pdf
RES 10 OHM 10W 5% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 4.7UF 20% 400V RADIAL datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
RES 432 OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN SOCKET SIP 38POS GOLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS 1MM datasheet.pdf