Sullins Connector Solutions PZC14SBEN
PZC14SBEN picture photo
Mfg. Part Number
PZC14SBEN
Brief Description
CONN HEADER .100 SINGL R/A 14POS
Datasheet Download
PZC14SBEN.pdf
Availability of PZC14SBEN
QUANTITY
PZC14SBEN Order Process
Ship out your order
Specifications of PZC14SBEN
Internal Part NumberEIS-PZC14SBEN
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.230" (5.84mm)
Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PZC14SBEN
Related LinksPZC1, PZC14SBEN Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
PZC14SBEN Details Description
Related parts for PZC14SBEN
CONN HEADER 8POS VERT .163 GOLD datasheet.pdf
RES SMD 5.1K OHM 0.25% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CON PWR JCK 2.5 X 6.0MM W/SHLD datasheet.pdf
FAN AXIAL 120X32MM 24VDC WIRE datasheet.pdf
LED SUPPLY CC AC/DC 47-142V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 75W datasheet.pdf
CONTROL LOGIC 60MB ETHERNET 24V datasheet.pdf
EVAL MODULE FOR TPS54061-142 datasheet.pdf
Connector Socket 78 Position 0.050" (1.27mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf