Sullins Connector Solutions PZC15SAAN
PZC15SAAN picture photo
Mfg. Part Number
PZC15SAAN
Brief Description
CONN HEADER .100 SINGL STR 15POS
Datasheet Download
PZC15SAAN.pdf
Availability of PZC15SAAN
QUANTITY
PZC15SAAN Order Process
Ship out your order
Specifications of PZC15SAAN
Internal Part NumberEIS-PZC15SAAN
Connector TypeHeader, Unshrouded
Number of Positions15
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.230" (5.84mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PZC15SAAN
Related LinksPZC1, PZC15SAAN Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
PZC15SAAN Details Description
Related parts for PZC15SAAN
RES SMD 2.37K OHM 0.5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CAP CER 0.50PF 500V 1111 datasheet.pdf
RES 2.49K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC REG LDO 1.5V 1A TO252 datasheet.pdf
SENSING BAND STICKERS 1SET=30PC datasheet.pdf
SWITCH STRGHT LVR SPST 15A QC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 200W datasheet.pdf
CAP TANT 470UF 16V 10% 2917 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS .100" datasheet.pdf