NXP Semiconductors/Freescale Semiconductor, Inc. PZU10B1A,115
PZU10B1A,115 picture photo
Mfg. Part Number
PZU10B1A,115
Manufacturer
Product Category
Diodes - Zener - Single
Brief Description
DIODE ZENER 10V 320MW SOD323
Datasheet Download
PZU10B1A,115.pdf
Availability of PZU10B1A,115
QUANTITY
PZU10B1A,115 Order Process
Ship out your order
Specifications of PZU10B1A,115
Internal Part NumberEIS-PZU10B1A,115
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
Category Discrete Semiconductor Products
FamilyDiodes - Zener - Single
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Voltage - Zener (Nom) (Vz)10V
Tolerance±2%
Power - Max320mW
Impedance (Max) (Zzt)10 Ohm
Current - Reverse Leakage @ Vr100nA @ 7V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If1.1V @ 100mA
Operating Temperature-55°C ~ 150°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseSC-76, SOD-323
Supplier Device PackageSOD-323
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PZU10B1A,115
PZU10B1A,115 Details Description
Related parts for PZU10B1A,115
IDC CABLE - MKS40K/MC40G/MCE40K datasheet.pdf
REPLACEMENT KEY FOR CKM SERIES datasheet.pdf
EMITTER UV 405NM 30MA RADIAL datasheet.pdf
Z-PACK F.CODING KEY datasheet.pdf
CAP CER 390PF 100V 5% BP 1206 datasheet.pdf
IC BUS BUFF 3ST N-INV 6SON datasheet.pdf
FIXED IND 1.8NH 250MA 500 MOHM datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR 20A 480VAC datasheet.pdf
CAP CER 150PF 2KV RADIAL datasheet.pdf