Apem Inc. Q12P1CXXB24E
Q12P1CXXB24E picture photo
Mfg. Part Number
Q12P1CXXB24E
Brief Description
INDICATOR 24V 12MM PROMINENT BLU
Datasheet Download
Q12P1CXXB24E.pdf
Availability of Q12P1CXXB24E
QUANTITY
Q12P1CXXB24E Order Process
Ship out your order
Specifications of Q12P1CXXB24E
Internal Part NumberEIS-Q12P1CXXB24E
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesLED Indicators Overview
Standard Package10
TypeLED
Lamp ColorBlue
Lens ColorBlue
Lens TransparencyDiffused
RatingsDC
Voltage24V
Current-
Panel Cutout ShapeRound
Panel Cutout Dimensions0.47" (11.94mm)
Lens Style/SizeRound with Domed Top, 8.00mm
Millicandela Rating500mcd
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)Q12P1CXXB24E
Related LinksQ12P1C, Q12P1CXXB24E Datasheet, Apem Inc. Distributor
Q12P1CXXB24E Details Description
Related parts for Q12P1CXXB24E
RES SMD 20.5 OHM 0.5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
FRAME GROMMET SPLIT PLASTIC GRAY datasheet.pdf
CONN PLUG 8POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
SENSOR ACTUATOR BOX 4SLOT 3POS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 100W datasheet.pdf
LED GRN DIFF 3MM ROUND T/H datasheet.pdf
IC SCHMITT TRIGGER HEX 14SOIC datasheet.pdf
LP 7.50/90/4 OG datasheet.pdf
SENSOR PRES 100PSIA 0-100MV DIP datasheet.pdf
CONN RECEPT 60POS 2.5MM datasheet.pdf
RES SMD 98.8 OHM 0.1% 3/8W 0603 datasheet.pdf