Apem Inc. Q14F1BXXY110E
Q14F1BXXY110E picture photo
Mfg. Part Number
Q14F1BXXY110E
Brief Description
INDICATOR 110V 14MM FLUSH YELLOW
Datasheet Download
Q14F1BXXY110E.pdf
Availability of Q14F1BXXY110E
QUANTITY
Q14F1BXXY110E Order Process
Ship out your order
Specifications of Q14F1BXXY110E
Internal Part NumberEIS-Q14F1BXXY110E
Standard Package25
TypeLED
Lamp ColorYellow
Lens ColorYellow
Lens TransparencyDiffused
RatingsAC
Voltage110V
Current-
Panel Cutout ShapeRound
Panel Cutout Dimensions0.55" (13.97mm)
Lens Style/SizeRound with Flat Top, 10.00mm
Millicandela Rating4mcd
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)Q14F1BXXY110E
Related LinksQ14F1B, Q14F1BXXY110E Datasheet, Apem Inc. Distributor
Q14F1BXXY110E Details Description
Related parts for Q14F1BXXY110E
IC REG LDO 5V 1A TO220-3 datasheet.pdf
IC REG MULT CONFIG INV ADJ D2PAK datasheet.pdf
FUSE RUBBER WASHER ACS datasheet.pdf
18P MTA156 CONN ASSY 22AWG LF datasheet.pdf
MOSFET N-CH 150V 1.6A 3SSOT datasheet.pdf
60 CKT LFH CONN 716910003 datasheet.pdf
ME6,2TBUS-21,5/5-ST-3,81GY datasheet.pdf
IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC datasheet.pdf
CAP ALUM 2200UF 20% 10V RADIAL datasheet.pdf