Apem Inc. Q19P1BXXG110E
Q19P1BXXG110E picture photo
Mfg. Part Number
Q19P1BXXG110E
Brief Description
INDICATOR 110V 19MM PROM GREEN
Datasheet Download
Q19P1BXXG110E.pdf
Availability of Q19P1BXXG110E
QUANTITY
Q19P1BXXG110E Order Process
Ship out your order
Specifications of Q19P1BXXG110E
Internal Part NumberEIS-Q19P1BXXG110E
TypeLED
Lamp ColorGreen
Lens ColorGreen
Lens TransparencyDiffused
RatingsAC
Voltage110V
Current-
Panel Cutout ShapeRound
Panel Cutout Dimensions0.75" (19.05mm)
Lens Style/SizeRound with Domed Top, 10.00mm
Millicandela Rating40mcd
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)Q19P1BXXG110E
Related LinksQ19P1B, Q19P1BXXG110E Datasheet, Apem Inc. Distributor
Q19P1BXXG110E Details Description
Related parts for Q19P1BXXG110E
CONN EDGECARD 50POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN RCPT 128POS JAM NUT W/SCKT datasheet.pdf
RES 2.29K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 715 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HOOD TOP ENTRY SZE24 M40 datasheet.pdf
HSD 5 X 10 SHLD END BP datasheet.pdf
FIXED IND 300NH 985MA 130 MOHM datasheet.pdf
RES 5K OHM 0.6W 0.01% RADIAL datasheet.pdf
FIXED IND 3.3UH 1.5A 162 MOHM datasheet.pdf